Kupar Pompa

Kurumsal

Kupar Pompa'nın dünden bugüne gelişim ve değişim serüveni...

Kupar Pompa

Dünden Bugüne

Firmamız 1947 yılında Gaziantep Mehmet KÜÇÜKPARMAK tarafından “HASSAS TORNA TEKNİK BOBİNAJ ATÖLYESİ” adıyla kuruldu, 1990’lı yıllara kadar çok değişik sektörlerde yedek parça, fason üretim ve tadilat işleri yaptı.

70’li yıllarda 2 mühendis oğul işlerin başına geçince firma ismi “KÜÇÜKPARMAK MÜHENDİSLİK” olarak değişti. Değişen piyasa koşulları ve teknik birikim 90’lı yıllarda firmamızı seri üretim yapmaya yöneltmiş, 1988 yılında ilk dişli transfer pompası imal edilmiştir.

2004 yılında yaptığımız kurumsal kimlik hamlesinden sonra endüstriyel transfer pompalarımızı “KUPAR” markası ile üretiyoruz. Sürekli AR-GE ve ÜR-GE yapan ve yenilikçi üretim ve işletme yapısı ile 25 yıldır sürekli ve istikrarlı bir

şekilde büyüyen firmamız halen 3 ana grup altında 65’den fazla çeşit endüstriyel transfer pompası üreten bir firma haline gelmiştir. 2018 yılında yeni yatırımlarıyla birlikte 5,000 m2’den fazla kapalı alana sahip yıllık yaklaşık 5,000 pompa üretim kapasitesi, 3 ana grupta 65 çeşit ürün ile sektörün en büyük 2 firmasından biri olan firmamız, son yıllarda arttırdığı yurtdışı tanıtım ve pazarlama faaliyetleriyle uluslararası pazarlarda da boy göstermeye başlamıştır. Yurtiçi Pazar liderliği yanı sıra uluslararası marka olma hedefini gerçekleştirmek üzere firmamız emin adımlarla ilerlemektedir.

Ayrıca firmamız endüstriyel malzeme olarak tabir edilen sert plastikler, ısıya dayanıklı fiberler gibi özel malzemelerin satışını ve çözüm ortaklığını yapmaktadır.


Ayrıca firmamız endüstriyel malzeme olarak tabir edilen sert plastikler,
ısıya dayanıklı fiberler gibi özel malzemelerin satışını ve çözüm ortaklığını yapmaktadır.

Plastik Sektörü

Gıda Sektörü

İnşaat Sektörü

Kimya Sektörü

Kağıt Sektörü

Tekstil Sektörü